O przedszkolu

Przedszkole nr 28 ,,Fantazja” jest jednym z najstarszych przedszkoli we Wrocławiu.przedszkole
Mieści się w atrakcyjnym , wolnostojącym , dwukondygnacyjnym budynku willowym , otoczonym dużym ogrodem z wydzielonym placem zabaw , który wyposażony jest w nowoczesny , ekologiczny sprzęt rekreacyjno – sportowy . Teren jest ogrodzony , wokół jest dużo zieleni- krzewów , drzew , kwiatów a podłoże ogrodu jest bezpieczne / murawa/ dla dzieci .W pobliżu znajduje się Park Południowy , który jest naturalnym terenem do obserwacji przyrody i zabaw dzieci.
Przedszkole jest 9-oddziałowe z codziennym pobytem. Czynne w godzinach 7.00- 17.00 .W jednej grupie zapisanych jest 25 dzieci.  Sale zajęć i zabaw dla dzieci mają swoje nazwy pochodzące od kolorystyki urządzenia wnętrza tj. sala tęczowa, czerwona , zielona, niebieska , pomarańczowa , różowa, żółta, fioletowa. Oprócz sal do zajęć dzieci maja do dyspozycji : hol wyposażony w sprzęt do zabaw , hol do zajęć gimnastycznych i imprez , salę telewizyjną , jadalnię / dla dzieci z II piętra/ , estetyczne toalety oraz przestronną szatnię.Przedszkole posiada własną kuchnię w której przygotowywane są zróżnicowane posiłki. W przedszkolu dzieci 3-letnie nie śpią, ani nie leżakują.

W naszym przedszkolu w pracy z dziećmi preferujemy metody pedagogiki zabawy – metody propagowane przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów ,,KLANZA” tj:

– Uczenie przez działanie i przeżywanie ,
– Wdrażanie do kreatywnego myślenia
– Odkrywanie własnych możliwości twórczych.

W naszym przedszkolu pracujemy w oparciu o  program wychowania w przedszkolu ,,Nasze przedszkole” oraz programy własne pisane przez nauczycieli. Od roku szkolnego 2010/2011 systematycznie realizujemy program ,,Matematyka z fantazją” na podstawie , którego stwarzamy dzieciom warunki sprzyjające zdobywaniu kompetencji matematycznych w toku zabaw , jak również wspieramy  aktywność , ciekawość i samodzielność dzieci  w toku podejmowanych działań matematycznych. W roku szkolnym 2009/2010 chcąc dobrze przygotować się do wsparcia dzieci i rodziców do momentu rozpoczęcia przez nich przygody z przedszkolem zaczęliśmy realizować program adaptacyjny ,,Przygoda z Fantazja” , który dodatkowo koncentruje się na różnych kierunkach pracy z dzieckiem , a szczególny nacisk kładzie na kształtowanie osobowości i wspierania jego rozwoju.Organizujemy w naszym przedszkolu , tuż przed rekrutacją ,,dzień otwartych drzwi” w celu prezentacji przedszkola i integracji uczestników.